بازار خرید تخمه افتابگردان برشته دورسفید

تخمه آفتابگردان برشته دورسفید، امروزه در بسیاری از بازارهای ایران، مغازه‌ های زیادی از خشکبار فروشی ها دیده می‌شود که فروش انواع مغزیجات از جمله مغز پسته ،بادام زمینی، گردو، نخود، تخمه آفتابگردان، تخمه هندوانه و کدو دیده می‌شود.

 

در این مغازه‌ ها فروش تخمه‌ها به صورت فله‌ای و بسته بندی صورت می‌گیرد که بیشتر در ایام عید، زمستان یا شب یلدا به فروش می رسند. تخمه آفتابگردان برشته دور سفید جز آن دسته از تخمه‌هایی است که فروش بسیار زیادی دارد.

 

بازار خرید تخمه افتابگردان برشته دورسفید

آنچه درباره تخمه آفتابگردان نمیدانستید

تولید تخمه آفتابگردان احتیاج به آب زیادی دارد و بیشتر در فصل بهار صورت می‌گیرد. به هنگام کاشتن این گیاه باید چند روز قبل دانه آفتابگردان را در توی یک ظرف داخل آب قرار داده و بعد آن را از آب کشیده و زمین را به صورت چاله‌های کوچک دراوریم. آن وقت دانه ها را در درون چاله ها ریخته و روی آنها را با خاک نرم می پوشانیم.

 

باید آنها را زود به زود آب بدهیم و مواظب باشیم که مورچه ها آنها را از خاک در نیاورند. بعد از چند وقت تقریباً در اواخر تابستان آنها را از ساقه جدا می کنیم. باید زودتر از وقت شان آنها را جمع کنیم . بعد از جدا کردن کاسه آفتابگردان از ساقه آن، آنها را از توی همان کاسه که به صورت لانه زنبوری است در می آوریم و بوجاری می کنیم.

 

سپس برای فروش به بازار ارائه می‌دهیم. در مغازه‌ها می‌توانیم انواع تخمه ها را به صورت خام و به صورت بو داده که توسط دستگاه های مخصوص برشته می‌شوند خریداری کنیم. خرید تخمه آفتابگردان بیشتر در فصل زمستان صورت می‌گیرد یا در ایام عید برای پذیرایی از مهمان ها سرگرمی بسیار خوبی می باشد. همچنین مصرف تخمه باعث آرامش اعصاب می شود.

 

آنچه درباره تخمه آفتابگردان نمیدانستید

انواع گوناگون تخمه افتابگردان برشته

تخمه آفتابگردان نمکی یا برشته دارای طعم بسیار خوب و خوشمزه هستند. بسیاری از افراد هستند که به طریقه سنتی تخمه‌ها را برشته می کنند. همچنین امکان دارد که بعضی از قسمت های تخمه بسوزد چون تخمه‌ها همه یکدست نیستند.

 

از جمله تخمه شمشیری، تخمه سفید، تخمه روغنی و تخمه کله قوچی که همه آن ها به نوبت در نوع خود دارای مغز بسیار چرب و خوشمزه هستند. باید دقت کرد که هنگام خرید تخمه‌های برشته آنها تازه باشند.

 

همچنین اگر زیاد در مغازه مانده باشد مزه کهنگی و تلخی می ‌دهد. بهتر است برای اینکه تخمه ها خوشمزه و تازه باشند خودمان آنها را برشته کنیم.  بعضی از تخمه ها نسبت به اینکه کوچک هستند، مغز پر و خوشمزه ای دارند مثل تخمه روغنی که کوچک بوده ولی مغز آن نسبت به خودش بسیار پر و چاق می باشد.

 

انواع گوناگون تخمه افتابگردان برشته

تولید انواع تخمه افتابگردان برشته دورسفید

تولید انواع تخمه آفتابگردان در ایران صورت می گیرد. منطقه خوی چون دارای آب و هوای نسبتا مساعد و حاصلخیز است، توانسته بیشترین تولیدکننده تخمه در ایران باشد. این منطقه نیازهای داخلی و خارجی را تامین می کند. تولید تخمه دور سفید یکی از کاشت‌های تخمه‌ای است که در آنجا صورت می گیرد.

 

کاشت این محصول می‌تواند برای کشاورز بسیار پر سود باشد، چون مصرف آن در بازار بسیار زیاد است. وقتی مصرف زیاد باشد، تولید بیشتر صورت گرفته و اشتغال زایی زیاد می شود. این تخمه نسبت به تخمه‌های دیگر درشت تر بوده و مغز خوشمزه‌ای دارد. خرید تخمه آفتابگردان اغلب به صورت کیلویی صورت می‌گیرد.

 

تولید انواع تخمه افتابگردان برشته دورسفید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.