تولید انواع تخمه افتابگردان لاری فله

تولید انواع تخمه آفتابگردان لاری فله و مغز تخمه آفتابگردان که محصول اصلی شهر لار از توابع استان فارس می باشد به صورت عمده انجام می‌شود. این تخمه ها دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی هستند که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

 

واحدهای پخش تخمه آفتابگردان که در سطح کشور در حال فعالیت هستند توزیع و فروش انواع تخمه های تولید داخل به خصوص تخم های لاری را نیز در دستور کار خود قرار داده اند.

 

 

تولید انواع تخمه افتابگردان لاری فله

مشخصات تخمه افتابگردان لاری

بهتر است بدانید که سهم عمده‌ای از بازار آجیل و تخمه مانند مغز تخمه آفتابگردان بسته بندی را انواع تولیدات داخلی در برگرفته اند. یکی از این تولیدات داخلی  تخمه‌های تولید شده در شهر لار هستند. در ادامه در مورد مشخصات ظاهری و کیفی این محصول توضیحات بیشتری را برای شما ارائه خواهیم کرد.

 

 1. اولین مشخصه ظاهری این محصول را می توان به رنگ آن نسبت داد. رنگ تخمه‌های تولید شده در شهر لار اغلب سفید متمایل به شیری می باشد. همچنین این تخم ها را می‌توان از روی رنگ آنها تشخیص داد.
 2. مشخصه دیگری که می‌توان در مورد این تخمه ها ذکر کرد شکل ظاهری آن ها می باشد. در واقع ظاهر و قیافه تخم های لاری به صورت کشیده است. هیچ نوع ظاهر گرد و تپل در این تخمه ها دیده نشده و اغلب این نوع تخمه را با نام شمشیری می شناسند.
 3. در مورد نکات کیفی این محصول می‌توان به مغز بسیار خوشمزه آن اشاره نمود. تخمه‌های لاری دارای مغز بسیار باکیفیت هستند. البته کیفیت این مغز ها بسته به نحوه و مقدار آبیاری انجام شده در فصل رشد بستگی دارد.
 4. هرچقدر که آبیاری این تخمه ها در فصل رشدشان بیشتر و استاندارد تر باشد، قطعاً مغزهای توپر تر و باکیفیت تر نیز حاصل خواهند شد.

 

مشخصات تخمه افتابگردان لاری

نحوه تولید تخمه افتابگردان لاری فله

تخمه‌های آفتابگردان لاری که در شهر لار کشت می شوند، پس از رسیدن، آنها را داخل دستگاه های سورتینگ می‌ریزند. دستگاه سورتینگ، علاوه بر سایز بندی کردن تخمه و جدا کردن انواع آن نیز، اقدامات ویژه ای انجام می دهد.

 

 • قبل از تولید تخمه آفتابگردان بوداده باید تخمه ها از لحاظ سلامت ظاهری و کیفی تایید شوند.
 • اگر تخمه‌های کم مغز و معیوب به دستگاه‌های مخصوص پخت و تفت آجیل ریخته شوند، قطعاً موجب دور ریز هزینه شده و یک محصول بی کیفیت تولید خواهد شد که استقبالی در بازار فروش از آن نخواهد شد.
 • وقتی که صحت، سلامت و کیفیت تخمه تایید شود این محصول به منظور تفت دادن و طعم دار شدن به کارگاه های آجیل پزی فرستاده می شود.
 • در کارگاه های آجیل پزی این محصول در انواع طعم ها و شکل های متفاوت تفت و بو داده می شود. برخی از این آنها شامل طعم های رژیمی، نمکی و لیمویی هستند.
 • اغلب آجیل پزی ها پس از تفت دادن و طعم دار کردن محصول آن را به صورت عمد و در کیسه های ۲۰ الی ۳۰ کیلویی و یا حتی در کیسه های ۱۰ کیلویی به بازار فروش عرضه می کنند.

 

نحوه تولید تخمه افتابگردان لاری فله

پخش انواع تخمه افتابگردان لاری فله

همانطور که گفته شد پخش انواع تخمه‌های آفتابگردان لاری فله به صورت بو داده و طعم دار توسط واحدهای مخصوص تفت آجیل، به بازار فروش انجام می شود. همچنین نوع خام آن نیز توسط کشاورزان و باغداران مخصوص تولید می شود.

 

ما نیز به عنوان یکی از مراکز عرضه این محصول، اقدام به توزیع عمده و مستقیم آن نموده ایم. همچنین لازم به ذکر است که ما به دلیل رفاه حال مشتریان خود، فروش غیر حضوری را در رأس کار خود قرار داده‌ایم. لذا شما می توانید نوع بسیار باکیفیت تخمه‌های لاری را به صورت عمده و غیرحضوری از وب سایت فروشگاهی ما خریداری نمایید.

 

 

پخش انواع تخمه افتابگردان لاری فله

1

 1. سلام وقت بخیر
  یکی از لذت های فیلم دیدن تخمه شکوندنش، از سایت شما خرید بشه که چه بهتر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.