صادرات جدیدترین تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی یکی از محبوب ترین تنقلات درمیان مردم است که علاوه بر مصرف داخلی مشتریان فراوانی در کشورهای دیگر نیز دارد این نوع از تخمه ها که به شکل کوتاه و پهن هستند بسیار خوش خوراک و خوشمزه هستند.

صادر کنندگان آنرا به صورت بسته های یک کیلویی بسته بندی کنند تا مصرف کننده باهر شرایط مالی بتوانند به راحتی آنرا تهیه کند. عرضه این محصول به صورت بسته بندی شده هم بهداشتی است و هم قابل حمل در کیف های دستی است و ساک های مسافرتی است.

صادرات جدیدترین تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

تاریخچه تولید تخمه افتابگردان

تاریخچه تولید تخمه افتابگردان

گیاه گل آفتابگردان از سال‌های قبل از صنعتی شدن در کشورهای غربی به خصوص آمریکا کاشته می شوند و به عنوان یک منبع غذایی غنی مورد استفاده قرار می گرفت اما بعد از صنعتی شدن از این گل در مصارف دیگری چون روغن گیری نیز استفاده می‌شد اما امروزه بیشتر جنبه تزیینی دارد و گل آن مانند گل های دیگر در گل فروشی ها به فروش میرسد.

در ایران گل آفتابگردان علاوه بر جنبه تزیینی به صورت بو داده در شب نشینی ها و محافل دوستانه به عنوان تنقلات مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیار زیادی دارد. در صنایع غذایی از تخمه آفتابگردان برای روغن گیری و تولید روغن مایع خوراکی و روغن که مصرف کنندگان فراوانی نیز دارد استفاده می شود.

گل آفتابگردان بیشتر در مناطق گرمسیر رشد می کند و یک گیاه مقاومت و پر سود است اما مثل هر گیاه دیگری نیاز به رسیدگی و آبیاری منظم داردآفتابگردان در زمین های زهکشی شده کاشته می شود و هر ۱۰ روز نیاز به آبیاری دارد.

انواع مختلف تخمه افتابگردان کله قوچی

انواع مختلف تخمه افتابگردان کله قوچی تخمه آفتابگردان در انواع مختلف کاشته می شود که براساس شکل و ظاهر اسامی متفاوت دارند تخمه شمشیری کله قوچی دور سفید سیاه و بعضی از تخم ها که هستند روغن بیشتری دارد بعنوان تخم روغنی کاشته می شود تخمه روغنی برای مصرف آجیلی مناسب نیست. در این میان تخمه های کله قوچی طرف داران بیشتری دارد کوچی ها در دو نوع سیاه و در سفید وجود دارد که بیشترین این وضعیت آن در این است که موقع مصرف دستها سیاه نمی شود.تخمه دارای ارزش غذایی بالایی است و امگا ۶ بالایی دارد وجود کلسیم سدیم آهن و پروتئین سرشار در تخمه آفتابگردان آنرا عنوان یکی است تنقلات مفید برای بدن انسان تبدیل کرده است اما قابل ذکر است که مصرف بیش از اندازه آن نیز باعث مشکلاتی در بدن خواهد شد و تربیتی آن ممکن است جوش در صورت شود پاستور زیاد مشکلات دیگری در بدن به وجود بیاورد.تخمه آفتابگردان تازه برای خوردن مناسب تر است . بهتر است قبل از خرید از تازگی آن مطمئن شویم. تخمه ها اگر به درستی خشک نشده باشند و مدت زیادی در جای مناسب دپو و نگهداری نشده باشند بوی نا و ماندگب می گیرند و گاهی کپک میزند و تلخ می شوند.

بازار فروش تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

بازار فروش تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

بازار تخمه آفتابگردان در تمام کشورهای دنیا داغ است. این گیاه پرخاصیت و خوش طعم طرفداران زیادی دارد . فروش تخمه آفتابگردان در فصول خاصی بسیار زیاد می شود. زمان برگزاری بازی های جام جهانی که مردم دوست دارند هنگام تماشای بازی مشغول تخمه خودن باشند.

فروشندگان تخمه آفتابگردان را به صورت عمده خریداری می کنند و پس از بو دادن و بسته‌های یک کیلویی دسته بندی می کنند و به بازار عرضه می کند در این صورت مشتریان ت‌تر می‌توانند آن را خریداری کنند و با خود حمل کند هم از لحاظ قدرت خرید و هم از لحاظ قابلیت حمل برای مشتریان بهتر است.

امروزه با با توجه به شرایط اجتماعی و شیوع بیماری های واگیردار افراد بیشتری برای انجام خریدهای خود به خرید آنلاین روی آورده‌اند با این روش می ‌توانند پس از مراجعه به سایت کالای خود را سفارش داده و در کمترین زمان با قیمت مناسب آن را درب خانه خود تحویل بگیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.