قیمت انواع تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی با قیمت روز به صورت عمده و در حجم بالا به فروش می رسد. تخمه یکی از تنقلات پر طرفدار در فرهنگ ایرانیان می باشد که از آن بیشتر در اوقات فراغت و یا پخش مسابقات فوتبال استفاده می شود. از این رو همواره تقاضای زیادی در بازار برای خرید تخمه وجود دارد. از سوی دیگر در بین ارقام مختلف تخمه می توان تخمه آفتابگردان را مفید ترین و در عین حال ارزان قیمت ترین آنها به شمار آورد.

قیمت انواع تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

مشخصات انواع تخمه افتابگردان کله قوچی

مشخصات انواع تخمه افتابگردان کله قوچیتخمه آفتابگردان یکی از جلوه های قدرت خداوند و نمود های او بر روی زمین است که حاوی دانه هایی است که از آن به صورت خام یا بو داده شده استفاده می شود. علت نامگذاری این گل به آفتاب گردان آن است که گل های آن هم سو با جهت آفتاب حرکت کرده و بدین گونه از صبح تا غروب جهت خود را با حرکت خورشید هماهنگ می سازند.

ارزش گل های آفتاب گردان به دانه هایی است که در مرکز گل های آن روییده شده و رشد می کند. این دانه ها پس از خشک شدن گل تخلیه شده و به صورت خام یا شور شده مورد استفاده قرار می گیرند، ارقام مختلفی از تخمه آفتابگردان بسته به نوع آن وجود دارد که نوع کله قوچی یا پسته ای آن از دارای ساقه ای راست و ایستاده بوده و گیاهی یک ساله می باشد.

رنگ این نوع تخمه سیاه و سفید بوده و اندازه آن درشت است. از این نوع تخمه روغن خوراکی نیز گرفته می شود که همان روغن مصرفی برای پخت و پز به شمار می رود. روش تکثیر این گیاه از طریق بذر می باشد که در اوایل بهار تا اردیبهشت ماده قابل کشت است، نحوه کاشت این نوع تخمه ردیفی و در عمق خاک می باشد که نیاز است تا زمانی که جوانه می زند خاک آن از رطوبت کافی برخوردار باشد. تخمه این گل پس از چهار الی پنج ماه قابل برداشت می باشد.

خواص بی نظیر تخمه افتابگردان کله قوچی

خواص بی نظیر تخمه افتابگردان کله قوچی همان طور که در مطالب قبلی نیز عنوان شد تخمه یکی از تنقلات پر طرفدار و محبوب بین ایرانیان است که خواص بی نظیری داشته و ایرانیان بیشتر آن را در اوقات فراغت و در کنار خانواده مصرف می کنند، به جز جنبه سرگرمی تخمه می توان به خواص بی نظیر آن نیز اشاره کرد که به اختصار عبارتند از:

 • مفید برای سلامت قلب و عروق به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان که با سلول های سرطانی مبارزه کرده و از سوی دیگر موجب کاهش کلسترول خون و عوارض ناشی از آن خواهد شد.
 • دارای منیزیم. نقش این عنصر در بدن موجب حفاظت از ماهیچه ها، قلب و مغز شده و تقویت سیستم عصبی عروقی را به همراه خواهد داشت.
 • با افسردگی مبارزه کرده و در نتیجه موجب سرحالی و بهبود خلق و خوی افراد می شود.
 • دارای تریپتوفان است که موجب افزایش ترشح میزان هورمون سروتونین( هورمون شادی ) در بدن شده و از این جهت شادی و سر زندگی را به دنبال دارد.
 • به دلیل دارا بودن فیبر به کاهش وزن کمک کرده و موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود.

فروش انواع تخمه افتابگردان کله قوچی کیلویی

فروش انواع تخمه افتابگردان کله قوچی کیلوییتخمه آفتابگردان یکی از انواع تخمه های پر مصرف در بین ارقام تخمه از جمله ژاپنی و کدو می باشد. از این رو فروشگاه تخمه آفتابگردان مرکزی برای عرضه انواع این نوع تخمه از قبیل تخمه آفتابگردان گلپر یا سایر نمونه های آن به شمار می رود، بر این اساس برای خرید ابتدا لازم است اطلاعات مربوط به قیمت تخمه آفتابگردان به صورت کیلویی یا بسته بندی شده دریافت شود و سپس با فروشنده در مورد مقدار خرید و حجم آن توافقات لازم صورت گیرد، بخشی از این تخمه از سوی کارخانه داران و صاحبان صنایع غذایی برای فرآوری مورد خریداری قرار می گیرد و به این سبب این واحد ها تخمه را به صورت عمده خریداری می نمایند.

 

 • تبلیغات: 
  1. مغز تخمه کدو مشهد اصفهان تهران
  2. قیمت روز تخمه هندوانه
  3. خرید تخمه سقز / تولید کننده انواع آن به صورت بو داده
  4. فروشنده تخمه کدو مرمری اصفهان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.